2016 թ.-ի դեկտեմբերի 19-ին, «Elite Plaza» բիզնես կենտրոնում տեղի ունեցավ մեր տարվա ամփոփիչ միջոցառումը:
Մենք 4 տարեկան ենք, իսկ դա նշանակում է 230 արշավ Հայաստանում, հազարավոր մասնակիցներ և տասնյակ բացահայտումներ:
Մեր գլխավոր առաքելությունը եղել և մնում է ներկայացնել Հայաստանի աշխարհագրությունը:
Գիտակցելով թե ինչքան կարևոր է այսօր դեպի Արցախ իրականացվող ճանապարհորդությունները, մենք միջոցառումը նվիրել էինք Արցախին: Փորձեցինք ցույց տալ Արցախի տուրիստական պոտենցիալը:
Տարվա ամփոփում: Մենք 4 տարեկան ենք:
Ալպինիզմի և լեռնային տուրիզմի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սուրեն Դանիելյանը 2016 թվականը անվանեց աննախադեպ լեռնային տարի
Միջոցառման ընթացքում խոսվեց աշխարհագրական տուրիզմի և տուրիզմի այլ տեսակների կապի մասին: Ներկայացվեց այս տարվա առավել հետաքրքիր արշավները, մասնավորապես՝ վերելք Մեծ Քիրս լեռ, վերելք Քաջքար լեռ, ճանապարհորդություն Համշենում, վերելք Կազբեկ լեռ և այլն:
Այս ամենն ուղեկցվեց տեսանյութերով, լուսանկարներով և հետաքրքիր պատմություններով:
Կազբեկի վերելքի մասին պատմում են արշավի մասնակիցները:
Տրվեցին շնորհակալագրեր մեր նախագծին օժանդակող և ակտիվ մասնակցող մարդկանց:
Միջոցառման ընթացքում անցկացվեց մրցույթ, որն անվանել էինք «Հայկական Էվերեստ»: Ներկա գտնվողները գումարում էին իրենց բարձրացած լեռների հարաբերական բարձրությունները: Հաղթողներն էին Կարինե Հակոբյանը, Վիգեն Աբրահամյանը և Հրաչյա Իվանյանը:
Միջոցառումը կազմակերպվում է «Elite Plaza» բիզնես կենտրոնի հետ համատեղ: Մուտքավճարից հավաքված գումարը կազմեց 125 000 դրամ, որն ամբողջությամբ ուղղվեց լեյկոզով հիվանք Անի Երզնկյանի բուժմանը:
«Elite Plaza» բիզնես կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Մկոյանը փոխանցեց հավաքված գումարը «Օգնենք հայ մանուկներին» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Անահիտ Սահակյանին

Итоги года. Нам исполнилось 4
19 декабря 2016 года в бизнес-центре «Элит Плаза» прошло наше ежегодное мероприятие по подведению итогов.
Нам 4 года, а это значит – 230 походов по Армении, тысячи участников и десятки открытий.
Все эти годы наша миссия остается неизменной – представить географию Армении широкой общественности.
Мероприятие было посвящено Арцаху, поскольку мы осознаем, насколько сегодня важен Арцах в качестве туристического направления. Мы попытались как можно полнее представить туристический потенциал Арцаха.
Вице-президент Армянской федерации альпинизма и горного туризма Сурен Даниелян объявил 2016-ой беспрецедентным в плане горных восхождений.
В ходе мероприятия говорилось о связи географического и других видов туризма. Было сказано также о самых интересных походах этого года, в частности, о восхождениях на горы Большой Кирс и Качкар, путешествии в Амшен, восхождении на Казбек и прочее.
Все это сопровождалось видеороликами, фотографиями и увлекательными историями.
Участники восхождения на Казбек пассказывают о своих приключениях
Были вручены благодарственные грамоты самым активным участникам и людям, содействовавшим нашему проекту.
В конце мероприятия был проведен конкурс, который мы назвали «Армянский Эверест». Гости в зале складывали относительную высоту гор, на которые они поднялись за этот год. Победителями стали: Карине Акопян, ВигенАбраамян и Грачья Иванян.
Мероприятие было организовано совместно с бизнес-центром «Элит Плаза». Сумма за входные билеты составила 125 тыс. драмов, которые были полностью переданы на лечение больной лейкозом Ани Ерзнкян.
Директор бизнес-центра “Элит Плаза” Давид Мкоян передал собравшуюся сумма представительнице общественной организации “Поможем детям Армении” Анаит Саакян