«ArmGeo»-ն 3 տարեկան է / Տարվա ամփոփում
2015 թ.-ի դեկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ «ArmGeo» աշխարհագրական նախագծի տոնական միջոցառումը: Մենք 3 տարեկան ենք: Լուսանկարների և տեսանյութերի միջոցով ամփոփեցինք անցնող տարին: Հանձնեցինք շնորհակալագրեր մարդկանց, ովքեր իրենց ներդրումն են ունեցել մեր նախագծի կայացման ճանապարհին: Այս տարիների ընթացքում մենք Հայաստանում կազմակերպել ենք ավելի քան 160 արշավ: Նյութերի ծավալը ահռելի էր, բայց առանձնացրել էինք, ըստ մեզ, ամենակարևոր ու հետաքրքիր դրվագները:
Միջոցառման հյուրն էր Հայաստանի լեռնային տուրիզմի և ալպինիզմի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սուրեն Դանիելյանը: Նա նշեց, որ ֆեդերացիայում պարբերաբար կազմակերպվող դասընթացների մասնակիցների 54 %-ը «ArmGeo»-ի արշավականներն են: Երեկոյի ընթացքում ավարտական հավաստագրեր տրվեցին վերոնշյալ  դասընթացներն անցած 19-րդ խմբին:
Այնքան շատ էինք, որ որոշեցինք լուսանկարվել ոչ թե միջոցառման դահլիճում այլ «Մոսկվա» կինոթատրոնի մոտ
Մեզ համար նվաճված բարձունքներից առավել կարևոր ձեռքբերում են այն մարդիկ, ովքեր մեր կողքին են
Միջոցառումից հետո հնչեցին շատ գովեստներ, շնորհակալական խոսքեր և շնորհավորանքներ, սակայն մեզ համար նվաճված բարձունքներից առավել կարևոր ձեռքբերում են այն մարդիկ, ովքեր մեր կողքին են, հավատում են մեզ և պատրաստ են մեզ հետ անցնել լեռնային դժվարությունների և հաղթանակների միջով, ովքեր իրենց վստահությամբ մեզ ստիպում են ձգտել ավելիին և մշտապես կատարելագործվել:

«ArmGeo» исполнилось 3 года / итоги года
22 декабря состоялось торжественное мероприятие Армянского географического проекта «ArmGeo». Нам исполнилось 3 года. Мы подвели итоги уходящего года, представив нашу деятельность в фотографиях и видеороликах, а также вручили благодарственные грамоты людям, которые внесли свой вклад в становление нашего проекта.  За эти годы мы организовали более 160 походов, и это только по Армении.За все это время набралось огромное количество материала, но мы постарались выделить самые важные и самые интересные эпизоды.
Гостем мероприятия был вице-президент Армянской федерации альпинизма и горного туризма Сурен Даниелян. В своей приветственной речи он отметил, что среди участников курсов, организуемых федерацией, 54% составляют ребята из  «ArmGeo». На мероприятии были вручены сертификаты участникам очередной, 19 группы, прошедшей курсы в федерации.
После мероприятия прозвучало много хвалебных слов, благодарностей и поздравлений, но для нас самым важным достижением, даже важнее покоренных вершин, являются люди, которые рядом, которые верят в нас и готовы вместе с нами преодолеть походные трудности и разделить радость побед, которые своим доверием  воодушевляют нас и заставляют стремиться к большему и постоянно самосовершенствоваться.
Нас было так много, что мы решили сфотографироваться не в конференц-зале, а перед кинотеатром «Москва».